1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na potrzeby misji.

2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.

3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Uroczysta Msza Święta z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00, można jeszcze składać intencje.

4. W środę 20 marca rozpoczynają rekolekcje uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Rekolekcje głosić będzie ks. Marcin Kruszak.

5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu 7 kwietnia, poprowadzi je ks. Michał Borda.

6. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

7. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu Filharmonii Śląskiej, już teraz serdecznie zapraszamy.

8. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Jerzy Gidmański lat 62 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 42.
- śp. Aurela Weichmann lat 63 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 28.
- śp. Zofia Dolny lat 65 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od znajomych oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 28.
         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Komentarze  

+1 #3 Gabriela 2019-03-18 07:30
Ks. Marcinie, wszystkie kazania, które ksiądz wygłasza są wspaniałe, ale to z wczorajszej niedzielni było bardzo odważne i bardzo pouczające. Jak dobrze mieć takich mądrych kapłanów. Dziękuję
Cytować
+1 #2 elżbieta 2019-03-17 13:19
Ks. Marcinie kazanie było odważne ale dziękuje za wskazanie drogi którą należy podążać. Chciałabym aby kazania ks. były zawsze tak interesujące. Szczęść Boże.
Cytować
+1 #1 michał hanć 2019-03-17 12:43
dziękuję za wspaniałe kazanie ks. Marcinie
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież