1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30.
Już dzisiaj zachęcamy parafian do uczestnictwa w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami naszych osiedli w następny piątek 12 kwietnia.

3. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy parafialne Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, poprowadzi je ks. Michał Borda.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Również w przyszłą niedzielę 7 kwietnia Akcja Katolicka przeprowadza kwestę na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii.

6. Rekolekcje wielkopostne dla małżeństw niesakramentalnych rozpoczynają się w piątek 5 kwietnia w Parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie, szczegóły na tablicach ogłoszeń.

7. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

8. W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu Filharmonii Śląskiej, już teraz serdecznie zapraszamy.

9. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Podobnie jak tydzień temu, także i dzisiaj przy wyjściu z kościoła znajduje się puszka, do której można złożyć ofiarę na pomoc dla ciężko dziecka, pieniądze będą przeznaczone na zakup drogich leków niezbędnych do leczenia.

11. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

12. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

13. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież