1. Dzisiaj w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne, które głosi ks. Michał Borda. Plan rekolekcji podany jest na tablicy ogłoszeń. Spowiedź św. będzie w środę rano od godz. 7.00 i popołudniu od godz. 17.00. Ponadto od dzisiaj zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. W tym tygodniu odbędzie się tylko jedna Droga Krzyżowa ulicami naszych osiedli. Nabożeństwo to rozpocznie się w piątek 12 kwietnia o godz. 16.30 przy kościele. Wszystkich parafian zapraszamy. Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane jest w niedzielę o godz. 17.30.

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 9.00 będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Prosimy rodziny i sąsiadów o umożliwienie chorym udziału w tej Mszy św.

4. Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadza kwestę na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii.

5. Ponieważ w piątek będzie Droga Krzyżowa ulicami naszych osiedli, Floriański Wieczór Uwielbienia będzie w czasie adoracji w Triduum Paschalnym.

6. Zebranie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w czwartek po Mszy św. wieczornej.

7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm będzie na początku każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami wokół kościoła będzie podczas Mszy św. o godz. 11.00.

8. Odwiedziny chorych przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego będą w najbliższy piątek 12 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie takich osób.

9. Zachęcamy do podjęcia postu w intencji powołań kapłańskich i wpisywania się na listę, którego dnia postanowiliśmy pościć.

10. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu Filharmonii Śląskiej, już teraz serdecznie zapraszamy.

11. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Lichenia, mogą dokonywać wpłat w kwocie 210 zł u zelatorki Wioletty Strączek.

12. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

13. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

14. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączony jest film o św. Ignacym Loyoli. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

15. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież