1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Również dzisiaj Akcja Katolicka przeprowadza kwestę na zorganizowanie Festynu „ŚWIĘTY FLORIAN – DZIECIOM” z okazji Dnia Dziecka. W tym roku festyn będzie w sobotę 11 maja.

2. W piątek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione jak w każdą niedzielę: o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00.

3. Uroczystość odpustową Patrona naszej Parafii św. Floriana będziemy obchodzić w sobotę 4 maja. Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, zapraszamy emerytowanych hutników, górników i strażaków, będzie nam towarzyszyć sosnowiecka orkiestra.

4. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej po Mszy św. godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź św. z racji pierwszego piątku będzie wyjątkowo w czwartek od godz. 17.00. Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 5 maja po Mszy św. o godz. 7.00. Odwiedziny chorych z racji pierwszego piątku miesiąca będą w czwartek dla chorych odwiedzanych przez ks. Proboszcza i ks. Mirosława.

6. Jak już informowaliśmy, parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Kazimierz Parciak lat 86 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu, jedna Msza św. od rodziny oraz 7 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 36.
               Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież