1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas III Szk. Podst. nr 38 przystąpiły do I Komunii św., przez cały tydzień będą uczęszczać na tzw. „biały tydzień” o godz. 18.00.

2. W przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci klas III ze Szk. Podst. nr 40. Dzień wcześniej, w sobotę dzieci te wraz z rodzicami przystąpią do sakramentu pokuty. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 dzieci klas IV Szk. Podst. nr 40 będą obchodzić rocznicę I Komunii św.

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Macieja, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli Patrona Polski. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Grzegorza Kossa z racji zbliżających się jego imienin.

5. Informacje w sprawie Sakramentu Bierzmowania:
- spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III gimnazjum będzie w poniedziałek 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00.
- spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII Szk. Podstawowej będzie w czwartek 16 maja po Mszy św. o godz. 18.00.
- spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będzie w środę 15 maja po Mszy św. wieczornej.

6. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu na osiedlu BMC organizuje na boisku szkolnym w piątek 17 maja PIKNIK RODZINNY, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

7. Zebranie członków Akcji Katolickiej będzie w piątek 17 maja po Mszy św. wieczornej.

8. Dobiega końca instalacja monitoringu w kościele. Bardzo dziękujemy p. Mateuszowi Jasikowi i p. Aleksandrowi Rakoczemu za pracę przy zakładaniu. Koszt monitoringu to 6.500 zł.

9. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w zorganizowaniu festynu parafialnego.

10. Jak już informowaliśmy, parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do „Małego Gościa niedzielnego” dołączona jest płyta ARKI NOEGO. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Szwaracki lat 84 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 38.
              Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Komentarze  

+7 #1 Maria 2019-05-14 07:43
Ks. Marcinie.. jeszcze brzmią nam w uszach słowa niedzielnego kazania (12.05.2019r. godz. 9:00).
Na długo i z ogromną mocą zapadnie ono w naszą pamięć. Dziękujemy za te słowa. Otaczamy księdza modlitwą.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież