1. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech zawsze radują Wasze serca.

2. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej założycielki zgromadzenia sióstr urszulanek szarych, w piątek święto Nawiedzenia N.M.P., w sobotę wspomnienie św. Justyna, a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i jednocześnie będzie to Święto Dziękczynienia.

3. Również w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 2 czerwca po Mszy św. o godz. 7.00.

4. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych po Mszy św. wieczornej. Od soboty 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa także po Mszy św. wieczornej.

5. Po prawej stronie kościoła zamontowano witraż św. Rodziny, dziękujemy ofiarodawcom za ten dar. Dziękujemy też za ofiarę 500 zł od rodzin dzieci pierwszokomunijnych ze Szk. Podst. nr 40.

6. Zachęcamy do zapisywania się na organizowaną przez parafię pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w piątek 31 maja po Mszy św. wieczornej.

7. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

8. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”, a także naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
- śp. Teresa Bieniek lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 5 Mszy św. od rodziny oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 15.
- śp. Maria Rojek lat 83 z osiedla BMC pochowana w Mysłowicach.
- śp. Karolina Mrukowicz lat 4 z osiedla Kisielewskiego pochowana w Katowicach.
- śp. Marta Solecka lat 69 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 24 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 2 Msze św. od sąsiadów z klatki Kisielewskiego 42.
                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież