1. Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeżywamy też ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia, z tej racji zbierane są ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.

2. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii w czwartek 6 czerwca o godz. 18.00. Spowiedź św. dla osób przystępujących do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzin będzie w środę od godz. 16.15.

3. W piątek 7 czerwca w naszej parafii przeżywać będziemy DOBĘ EUCHARYSTYCZNĄ. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się od Mszy św. porannej o godz. 7.00 i trwać będzie przez cały dzień i noc do Mszy św. o godz. 7.00 w sobotę. Podczas DOBY EUCHARYSTYCZNEJ będzie też Msza św. o północy z piątku na sobotę. Plan adoracji podany jest na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. a spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ będzie wyjątkowo w piątek 7 czerwca po Mszy św. wieczornej.

5. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie Diecezjalne czuwanie modlitewne o Dary Ducha Świętego, rozpocznie się o godz. 19.30 i na zakończenie będzie odprawiona Msza św. o godz. 21.00.

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo w najbliższy czwartek nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. o godz. 7.00 z racji bierzmowania popołudniu.

8. W piątek odbyło się spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela, są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

10. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”, a także naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież