1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Jutro przypada święto N.M.P. Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ponadto w tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Barnaby towarzysza misyjnych wypraw św. Pawła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. Zebranie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej.

5. Wszystkie dzieci prosimy o przyniesienie na przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 naklejek z uczestnictwa w niedzielnych Mszach i nabożeństwach Drogi Krzyżowej.

6. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zbiórka i wydawanie pakietów marszowych o godz. 14.30, 15 minut później Koronka do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka i wymarsz na Plac Papieski. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.

7. Już dziś informujemy, że spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji zakończenia roku szkolnego będzie w następnym tygodniu.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, , zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

10. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”, a także naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączona jest płyta z kazaniami Ojca św. Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież