1. Dzisiaj przypada 12. Niedziela Zwykła. Z okazji przypadającego też dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

2. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej – procesja wokół kościoła. Zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie w czwartek procesją do 4 ołtarzy, prosimy o wcześniejsze przygotowanie ołtarzy. Jednocześnie dziękujemy za piękne przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało wszystkim grupom parafialnym i wszystkim parafianom za udział w uroczystej procesji.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. Jutro obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Uroczysta Msza św. z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00, można jeszcze składać intencje. Ponadto w piątek obchodzić będziemy uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, z racji tej uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. ku czci świętych Apostołów z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00. W tym dniu w kościołach jest zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się jutro w poniedziałek 24 czerwca po Mszy św. wieczornej.

6. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno” o zwiększonej objętości, w której znajdują się rozważania do Ewangelii i intencje mszalne na dwa miesiące. Cena minimalna tego numeru wynosi 5 zł.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Andrzej Magierski lat 75 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Arkadiusz Włodarczyk lat 34 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 1 Msza św. od znajomych.
        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież