1. Dzisiaj przypada 15. Niedziela Zwykła, a W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Bonawentury, zaś we wtorek wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel.

2. 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, dlatego w przyszłą niedzielę 21 lipca po Mszach Świętych będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne i ich użytkowników. Pojazdami można wjeżdżać na plac kościelny zachowując wolny przejazd. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

3. Przypominamy, że przez całe wakacje w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św.

4. Zapraszamy serdecznie na Zagłębiowską pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy z Będzina 23 sierpnia, zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Józef Dombrowski lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od znajomych oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 7.
        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież