1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Dobiegł końca czas wakacji. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek (czyli jutro) o godz. 8.00.

2. Jutro (w poniedziałek) 2 września swoje patronalne święto, św. Stefana króla Węgier, obchodzi ks. Proboszcz Stefan Wyporski. Już dzisiaj składamy mu najlepsze życzenia i obejmujemy jego osobę naszą wdzięczną modlitwą. Niech Bóg w swej dobroci obdarza ks. Prałata potrzebnymi darami i niech mu błogosławi w pełnieniu jego kapłańskiej, proboszczowskiej i dziekańskiej posługi.

3. Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych, nabożeństw oraz godzin otwarcia kancelarii parafialnej.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej pierwsze powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy stałych i nowych uczestników.

5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca.

6. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Również w piątek o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej) próba scholi parafialnej. Zapraszamy dzieci, młodzież i chętnych dorosłych do śpiewania.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Zofia Podwika lat 76 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 16 Mszy św. od rodziny oraz 3 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 44.
- śp. Wiesław Meres lat 66 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 4 Msze św. od rodziny i znajomych oraz 1 Msza św. od mieszkańców klatki Kisielewskiego 20.
- śp. Juliusz Stachowiak lat 80 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu i 1 Msza św. od rodziny.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież