1. Dziś XXV Niedziela Zwykła, a w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego, w piątek św. Wincentego à Paulo, założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy, a w sobotę św. Wacława.

2. Spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Dziękujemy tym dzieciom i młodzieży którzy znaleźli czas i wspólnie modliliśmy się w czasie triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. Tych którzy nie byli zachęcamy do spowiedzi świętej.

4. Członkowie Rycerstwa św. Michała Archanioła po Mszy św. wieczornej prowadzą nowennę przed uroczystością św. Archaniołów. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie możliwość przystąpienia do Rycerstwa.

5. Ks. Mirosław prosi o zgłoszenie się do niego kandydatów na ministrantów-seniorów w wieku „+20”.

6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy z intencjami zbiorowymi jest w środę o godz. 18.00, a dzień wcześniej we wtorki po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Józefa.

7. Chętnych do śpiewania w scholii parafialnej zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do salki parafialnej. Schola przewodzi śpiewom w czasie niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

10. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Wacława Madej lat 81 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od rodziny oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 38.
- śp. Sylwester Sieja lat 36 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 1 Msza św. od rodziny oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 28.
- śp. Wojciech Lubański lat 69 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, 13 Mszy św. od rodziny oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 38.
          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież