1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła, a w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Hieronima, we wtorek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, a w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.

2. Od wtorku 1 października przez cały miesiąc będzie odprawiane nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca z odpowiednimi modlitwami. Spowiedź dla dzieci i dorosłych w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie członków Straży Honorowej NSPJ, natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 będzie spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 6 października po Mszy św. o godz. 7.00.

4. Również w sobotę 5 października podczas Mszy św. wieczornej będzie z nami modlić się grupa „Wojownicy Maryi”.

5. Ks. Mirosław prosi o zgłoszenie się do niego kandydatów na ministrantów-seniorów w wieku „+20”. Zbiórka tych osób będzie w czwartek o godz. 19.00.

6. Chętnych do śpiewania w scholii parafialnej zapraszamy w piątek na godz. 19.00 do salki parafialnej. Schola przewodzi śpiewom w czasie niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00.

7. Zachęcamy do głosowania w sprawie Budżetu Obywatelskiego, który dotyczy zagospodarowania części naszego osiedla, między innymi naprawy chodnika wzdłuż ulicy Blachnickiego. Głosowanie trwa od 26 września do 6 października, szczegóły na tablicy ogłoszeń naszej parafii, na tablicach w blokach i na stronie internetowej.

8. Oazie i ks. Marcinowi dziękujemy za dekorację różańcową w kościele.

9. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

10. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Jan Woźniak lat 69 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Barbara Opałka lat 71 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu i 1 Msza św. od rodziny.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież