1. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzisiaj o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, natomiast jutro 11 listopada po Mszy św. wieczornej będzie koncert olkuskiego zespołu "Te Deum".

2. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: jutro obchodzimy wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, we wtorek św. Jozafata, a w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych polskich męczenników. Ponadto jutro imieniny obchodzi ks. Marcin Słodczyk, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona jutro o godz. 11.00.

3. Floriański Wieczór Uwielbienia będzie w piątek 15 listopada.

4. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.

5. Dzisiaj o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie roznosić opłatki codziennie od godz. 16.00. Zacznie w środę, tradycyjnie od bloków czteropiętrowych na osiedlu Kisielewskiego. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

6. Z racji obchodzonego dziś XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wyjściu z kościoła do puszki można składać ofiary na Fundusz Kościoła Prześladowanego.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej, zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”. W kiosku parafialnym są dostępne katolickie kalendarze na nowy rok.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
- śp. Anna Łazarz lat 79 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 13 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 36.
- śp. Anna Kozak lat 78 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od rodziny.
         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież