1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami. Ponadto dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. Ofiary zbierane do puszki w tym dniu przeznaczone będą na wsparcie żeńskich zakonów klauzurowych.

3. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko oraz pierwszą sobotę miesiąca. Spotkanie zelatorek i Zarządu Żywego Różańca będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej, wymiana tajemnic różańcowych odbędzie się w niedzielę 2 lutego po Mszy św. o godz. 7.00.

4. Również w niedzielę 2 lutego zapraszamy na wspólne kolędowanie i koncert w wykonaniu Chóru katedralnego z Sosnowca. Koncert odbędzie się po Mszy św. wieczornej.

5. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

7. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Janina Jakubowska lat 91 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 3 Mszy św. od uczestników pogrzebu.
         Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież