1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będzie w niedziele o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu imieniny obchodzi ks. Mirosław, Msza św. w jego intencji będzie odprawiona dziś o godz. 12.30. W przyszłą niedzielę o godz. 7.00 będzie wymiana tajemnic różańcowych.

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz wspólnota „Drogi nadziei” zapraszają na rekolekcje wielkopostne dla związków niesakramentalnych. Rekolekcje odbędą się w naszym kościele w dniach 6-8 marca 2020 r., poprowadzi je ks. Andrzej Cieślik, szczegóły na tablicy ogłoszeń.

6. Na prośbę ks. Bpa Ordynariusza kontynuujemy ubiegłoroczną akcję wielkopostną „Razem szturmujemy niebo” o nowe powołania kapłańskie. Każdy może w tej intencji wybrać sobie dowolny dzień Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie modląc się Litanią do św. Józefa w intencji powołań. Prosimy o wpisywanie się na przygotowaną listę.

7. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, tace zbierane przez najbliższe niedziele będą przeznaczone na prace przy dachu na budynku katechetycznym i plebani.

8. W związku z beatyfikacją ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie 7 czerwca, parafia organizuje wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej, zapisy tylko do końca tego miesiąca.

9. Po Mszy św. zapraszamy do parafialnej kawiarenki.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Anna Zysek lat 77 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 38.
- śp. Zygmunt Faber lat 68 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 11 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 7 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 36.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież