1. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przez cały tydzień dalej odmawiana jest nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego i o godz. 15.00 odbędzie się uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo będzie transmitowane przez Internet.

5. Ks. Marcinowi i osobom pomagającym dziękujemy za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

6. W sprawach kancelaryjnych proszę wcześniej dzwonić na podane numery telefonu.

7. Na tablicy ogłoszeń umieściliśmy numer konta parafialnego. W związku ze wszystkimi opłatami, jakie każdego miesiąca ponosi parafia, wszystkim wpłacającym ofiary serdeczne Bóg zapłać.
   Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Floriana Męczennika
   ul. Gen. T. Bora-Komorowskiego 2
   41-219 Sosnowiec
   nr konta: 30 1020 2498 0000 8802 0018 8060 PKO BP

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

9. Życzymy błogosławionych Świąt, obyśmy spotkali w sercu Zmartwychwstałego Pana. Szczęść Boże!

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież