1. W tym tygodniu w środę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Uroczysta Msza św. z intencjami zbiorowymi będzie o godz. 18.00. Ponadto we wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców.

2. Zbliża się zakończenie tego nietypowego roku szkolnego. Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny będzie w czwartek o godz. 18.00.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. W miesiącu ks. Bp Piotr Skucha obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. Spotkajmy się wszyscy na wspólnym świętowaniu obchodów Jubileuszu ks. Biskupa w sosnowieckiej katedrze w sobotę 27 czerwca o godz. 10.00 (przy jednoczesnym zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych).

5. Ks. Bp Grzegorz Kaszak z dniem 1 lipca br. odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele oraz w święta nakazane. Pełny tekst dekretu podany jest na tablicach ogłoszeń i na stronie diecezjalnej.

6. Od najbliższej niedzieli w przez całe wakacje w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu od godz. 16.00.

7. Podobnie jak w latach ubiegłych, organizacja kościelna Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. Pełna lista sprzętu podana jest na tablicach ogłoszeń. W naszej parafii taka okazja będzie miała miejsce 03 lipca 2020 r. od rana do godz. 12.00. Jeśli ktoś chce w następnym tygodniu może taki sprzęt przynieść na plac za kościołem, zachęcamy. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą w tym roku na wsparcie Polskich Misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno” o zwiększonej objętości, w której znajdują się rozważania do Ewangelii i intencje mszalne na dwa miesiące. Cena minimalna tego numeru wynosi 5 zł.

9. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież