1. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Świerada z pochodzenia Polaka i jego ucznia Benedykta, pustelników , w środę św. Bonawentury biskupa i doktora kościoła, a w czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

2. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele będą odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu od godz. 16.00.

3. Dzisiaj za zgodą Kurii Diecezjalnej przed kościołem trwa zbiórka na zakup leków i rehabilitację dziecka chorego na białaczkę.

4. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

5. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Wiesława Bolek lat 91 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, Msza św. od rodziny oraz 2 Msze św. od mieszkańców klatki Kisielewskiego 24.
- śp. Henryk Pabian lat 68 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Edyta Wąchała lat 79 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu oraz Msza św. od znajomych.
                 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież