1. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marii Magdaleny, w czwartek święto św. Brygidy patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi, a w sobotę święto św. Jakuba Apostoła. W sobotę też czcimy św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na pomoc misjonarzom. Owocem tej ogólnopolskiej akcji w tamtym roku było kupno 58 samochodów, 3 busów, 1 ambulansu, 31 motocykli, 155 rowerów, 1 łodzi, 42 wózków inwalidzkich, 3 silników do łodzi i 2 auto-rikszy.

2. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna będzie popołudniu od godz. 16.00.

3. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

4. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

5. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Grażyna Kosińska lat 64 z Małego Zagórza. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 4 Msze św. od rodziny i znajomych.
                       Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież