1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

2. W związku ze stanem zdrowia ks. Proboszcza Stefana Wyporskiego dekretem z dnia 4 września 2020 roku ks. Biskup Grzegorz Kaszak mianował administratorem naszej parafii ks. Andrzeja Cieślika, który jednocześnie pełni urząd proboszcza Parafii św. Joachima w Sosnowcu. Ks. Cieślik będzie administrował naszą parafię dla czasu powrotu do zdrowia ks. Stefana Wyporskiego.

3. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii w czwartek 10 września o godz. 18.00. Spowiedź św. dla osób przystępujących do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzin będzie w środę od godz. 19.00.

4. W przyszłą niedzielę 13 września o godz. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szk. Podst. nr 40. Dzień wcześniej, w sobotę dzieci te wraz z rodzicami przystąpią do sakramentu pokuty.

5. Przypominamy, że od września w naszej parafii w niedziele będą odprawiane Msze w następującym porządku: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

6. Dzisiaj po Mszach świętych będzie można zakupić 200 stronicową książkę o ks. prałacie Tadeuszu Kamińskim pt. „Ty sam Chryste jesteś moją nagrodą. Ks. Tadeusz Kamiński widziany oczami innych”. Cena tej publikacji 35 zł.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno, cena bez zmian.

8. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Alicja Pluta lat 67 z osiedla BMC W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, Msza św. od rodziny oraz Msza św. od sąsiadów z bloku BMC 42.
                     Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

10. Polecajmy naszym modlitwom także chorych szczególnie Ks. proboszcza Stefana oraz ks. Mirosława: Pod Twoją obronę ….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież