1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w środę św. Małgorzaty Marii Alacoque patronki Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej, a w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego. Ponadto w piątek 16.X. przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, a w środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Dzisiaj jak już było wcześniej zapowiadane, przy drzwiach kościoła do puszki zbierane są ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, aby wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież.

2. Przypominamy, że od września w naszej parafii Msze św. w niedziele są odprawiane w następującym porządku: o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W tygodniu możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest popołudniu od godz. 16.00.

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15.

4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.

5. Przypominamy, że dniem 15 października decyzją ks. Bpa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka ks. Andrzej Cieślik przestaje być administratorem naszej parafii. Od 16 października nowym administratorem, który zamieszka w naszej parafii będzie dotychczasowy proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Tąpkowicach ks. Andrzej Mróz.

6. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Do tygodnika „Gość niedzielny” dołączona jest płyta z filmem „Ziemia Maryi”. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno. Książkę o ks. Kamińskim można nabyć w kiosku parafialnym lub w kancelarii, zostało tylko kilkanaście sztuk. Na pomnik nagrobny śp. ks. Tadeusza Kamińskiego w Starokrzepicach zebrano 6500 zł, przekazano je rodzinie.

8. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Henryk Ramza lat 70 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Elżbieta Szczepańska lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będzie odprawionych 11 Mszy św. od uczestników pogrzebu, 9 Mszy św. od rodziny oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 9.
         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Polecajmy naszym modlitwom także chorych szczególnie Ks. proboszcza Stefana oraz ks. Mirosława: Pod Twoją obronę ….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież