1. Kalendarz liturgiczny na ten tydzień: we wtorek obchodzimy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego patrona naszej diecezji, w sobotę Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

2. Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W tym roku ze względu na pandemię decyzją Stolicy Apostolskiej przez dowolne 8 dni listopada (nawet z przerwami) za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj o godz. 7.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan organista będzie roznosić opłatki codziennie od godz. 16.00. Zacznie w poniedziałek, tradycyjnie od bloków czteropiętrowych na osiedlu Kisielewskiego. Prosimy o życzliwe przyjęcie.

4. Zebranie Akcji Katolickiej będzie w piątek 20 listopada po Mszy św. wieczornej.

5. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Tygodnik „Niedziela” zawiera m. in. artykuł o zmarłym ks. Stefanie Wyporskim. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki Ziarno.

6. Życzymy pogodnego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Henryk Pająk lat 88 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. od rodziny.
- śp. Krystyna Jankowska lat 78 z osiedla BMC. W jej intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu, Msza św. od znajomych oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 44.
         Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież