1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.

2. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Adoracja potrwa do godz. 21.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek o godz. 8.00. Plan adoracji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

3. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta, dotyczy on osób od 18 do 60 roku życia. Ponadto obowiązuje też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich powyżej 14 roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie w tym dniu o godz. 15.00 i o 17.00. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego, gdzie adoracja trwać będzie przez całą noc i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie od godz. 9.00 do godz. 13.00 przed wejściem do kościoła. Ostatnie poświęcenie pokarmów o godz. 17.00. 

5. Wieczorem w sobotę o godz. 20.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Dodatkowo w pierwszy i drugi dzień świąt będzie Msza św. o godz. 10.00. W Wielkanoc w tym roku nie będzie procesji rezurekcyjnej.

7. Odwiedziny chorych przed świętami Zmartwychwstania Pańskiego będą w środę 31 marca. Prosimy o zgłaszanie takich osób.

8. Jutro planowane jest podłączenie głośnika zewnętrznego, aby można było uczestniczyć w liturgiach na placu kościelnym. Bardzo prosimy o zachowanie limitów osób w kościele i zachowanie dystansu w kościele i na zewnątrz.

9. Wymiana tajemnic Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

10. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Grzegorz Szlęk lat 47 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od znajomych oraz 6 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 50.
                    Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież