1. W tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, a w czwartek uroczystość św. Brata Alberta Chmielowskiego głównego Patrona Diecezji sosnowieckiej. Już dziś przypominamy, że przyjmujemy intencje na Mszę św. zbiorową 24 czerwca ku czci św. Jana Chrzciciela oraz na 29 czerwca ku czci św. Ap. Piotra i Pawła.

2. W poniedziałek 14 czerwca przypada 22 rocznica pobytu papieża św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Z tej okazji jesteśmy zaproszeni w tym dniu na Plac Papieski, gdzie o godz. 19.00 rozpocznie się pod pomnikiem św. Papieża modlitewne spotkanie. Zakończy się ono Apelem Jasnogórskim.

3. Zebranie członków Akcji Katolickiej będzie w piątek 18 czerwca po Mszy św. wieczornej.

4. Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione 20 czerwca 2021 roku.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.

6. W tym roku organizowana jest Piesza Pielgrzymka Zagłębiowska do Częstochowy w dniach 23-25 sierpnia. Ze względów organizacyjnych zapisy są do 27 czerwca.

7. Wszystkich parafian prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych, o zachowaniu odległości i konieczności zasłaniania maseczkami ust i nosa.

8. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
- śp. Marek Korpencik lat 59 z osiedla BMC. W jego intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 5 Mszy św. od rodziny oraz 4 Msze św. od mieszkańców bloku BMC 36.
                       Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież