1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża św., w środę N.M.P. Bolesnej, w czwartek św. męczenników Korneliusza i Cypriana, a w sobotę św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Ponadto w piątek 17 września przypada rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 roku.

2. Triduum ku czci św. Stanisława Kostki trwać będzie od niedzieli 19 września do wtorku 21 września.

3. Spotkanie młodzieży klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się jutro czyli w poniedziałek 13 września o godz. 19.00.

4. W pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca po Mszy św. wieczornej odbywać się będą spotkania Kręgu Biblijnego prowadzonego przez ks. Adama Nackowskiego. Najbliższe spotkanie będzie 20 września.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej będzie w piątek 17 września po Mszy św. wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z uczniami klas VII w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

7. W ostatni wtorek zakończyły się prace przy remoncie dachu naszego kościoła. Całość inwestycji obejmującej wymianę 1220 m2 blachy pokrycia dachu, docieplenia stropu warstwą celulozy i wykonania drugiej warstwy świetlika dla jego docieplenia i uszczelnienia, kosztowała 570 000 zł. Dziękuję wykonawcom za sprawne zrealizowanie prac. Od początku prac parafianie na ten cel złożyli do dziś ofiary w wysokości 37 000 zł za co jestem wdzięczny. Do uregulowania jako parafia mamy jeszcze 200 000 zł. Będę wdzięczny za wszelkie ofiary na ten cel, a najbliższą okazją jest następna niedziela – trzecia niedziela miesiąca, z której taca tradycyjnie przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W kiosku parafialnym jest jeszcze dostępny specjalny numer „Gościa niedzielnego” poświęcony osobie ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. Cena 2 zł.

9. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Stanisław Jarecki lat 77 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 3.
- śp. Dorota Szot, lat 56 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 7 Mszy św. od rodziny i znajomych.
                       Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież