1. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, a w czwartek N.M.P. Różańcowej i jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Dziś do puszki przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Caritas.

2. Od 1 października przez cały miesiąc odprawiane jest nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, zapraszamy do uczestnictwa.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie jutro po Mszy św. wieczornej.

4. Zebranie członków Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa będzie w czwartek po Mszy św. wieczornej.

5. Na Floriański Wieczór Uwielbienia zapraszamy w piątek 8 października po Mszy św. wieczornej.

6. W tym roku duszpasterskim obchodzić będziemy 40-lecie istnienia naszej parafii. Pierwszym etapem obchodów jest wystawa przybliżająca historię naszej parafii, która znajduje się pod chórem w kościele od strony południowej. Zapraszamy do jej obejrzenia. Jednocześnie dziękuję ks. Marcinowi, p. Ewie Klimczyk, Agnieszce Kowalczyk i panu Aleksandrowi Rakoczemu za prace włożone w jej przygotowanie.

7. Ruch Światło-Życie zaprasza młodzież powyżej 13 roku życia na weekendowy wyjazd pod hasłem „Święty spokój”. W planie m. in.: manewry, ognisko, warsztaty i wspólna modlitwa. Wyjazd odbędzie się od 15 do 17 października. Koszt 60 złotych (obejmuje dwa noclegi i wyżywienie). Więcej informacji na stronie Ruchu Światło-Życie diecezji sosnowieckiej, na Facebooku oraz na ulotkach, które są dostępne przy kiosku.

8. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierającą zdolną lecz ubogą młodzież.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

11. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież