1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w środę przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek św. Małgorzaty Marii Alacoque patronki Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi Śląskiej. Ponadto w czwartek 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Dzisiaj jak już było wcześniej zapowiadane, przy drzwiach kościoła do puszki zbierane są ofiary na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, aby wesprzeć zdolną, lecz ubogą młodzież.

2. W sobotę 16.X. przypada rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w tym dniu na Placu Papieskim o godz. 19.15 będzie odmawiany różaniec z rozważaniami, zapraszamy do uczestnictwa.

3. Zebranie członków Akcji Katolickiej będzie w piątek 15.X. po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie uczniów klas VII – kandydatów do bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15.

6. W tym roku duszpasterskim obchodzimy 40-lecie istnienia naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej historii parafii. W każdy trzeci piątek miesiąca w tym roku duszpasterskim będziemy odprawiać Mszę św. ku czci św. Floriana ze specjalnym nabożeństwem jubileuszowym. Zapraszamy na pierwszą taką Mszę w piątek 15.X. o godz. 18.00.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy na wypominki.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

9. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Maciej Piktel lat 70 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu.
- śp. Robert Kowalski lat 56. W jego intencji będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu oraz 10 Mszy św. od rodziny i znajomych.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież