1. W wtorek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu w poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela redemptorystów, w czwartek św. Jana Marii Vianney`a patrona proboszczów, a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca będzie od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca tylko po wcześniejszym zgłoszeniu takich osób.

4. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Zagłębiowską do Częstochowy w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 31 lipca (dzisiaj) o godz. 17.00. Szukamy osoby, która w czasie pielgrzymki pojechałaby jako kierowca samochodu asystującego na trasie naszej grupie.

5. Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele są odprawiane 4 Msze św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 17.00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Janusz Leszczyński lat 70 z osiedla BMC. W jego intencji będzie odprawiona Msze św. od rodziny.
- śp. Jerzy Staszewski lat 74 z BMC. W jego intencji będzie odprawiona Msza św. od uczestników pogrzebu oraz 2 Msze św. od rodziny i znajomych.
- śp. Antonina Bujak lat 74 z osiedla Kisielewskiego. W jej intencji będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu, 8 Mszy św. od rodziny i znajomych oraz 2 Msze św. od sąsiadów z klatki Kisielewskiego 30.
- śp. Stanisław Tarnacki lat 73 z osiedla Kisielewskiego. W jego intencji będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież