1. W kalendarzu liturgicznym w czwartek obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu jest diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium MBA w Dąbrowie Górniczej – początek o godz. 17.00.

2. Od 1 września w naszej parafii odbywa praktykę duszpasterską ksiądz diakon Karol Latos. Jest to część jego przygotowania do święceń prezbiteratu. Witam go serdecznie i polecam modlitwie parafian.

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o dzieciach, młodzieży, nauczycielach i katechetach, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny. Pamiętajmy, że dla katolika w wieku szkolnym udział w katechizacji jest obowiązkiem sumienia.

4. Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu biblijnego.

5. W piątek 9 września zapraszamy na Floriański Wieczór Uwielbienia po Mszy świętej o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę 11 września po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas siódmych wraz z ich rodzicami. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie chętnych dzieci i młodzieży do tworzonej scholii parafialnej.

7. Są nadal do nabycia w kancelarii książki wydane z okazji jubileuszu 40-lecia naszej parafii a w sklepiku książki p. Marii Jelińskiej o Żywym Różańcu.

8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza wszystkich, którym bliskie są wartości rodzinne na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę 18 września. Rozpocznie się on o godz. 15 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce oraz na ulotkach, które przy wyjściu z kościoła będą po Mszy św. rozdawać wolontariusze. Zapraszamy do licznego udziału.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od tego numeru gazeta „Niedziela” poszerzona jest o nowe pismo pt. „Bliżej Życia z Wiarą” i kosztować będzie 10 zł. Dostępny jest też pierwszy powakacyjny numer naszej parafialnej gazetki „Ziarno” w niezmienionej cenie 2 zł.

10. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież