1. W tym tygodniu w środę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św., a w niedzielę św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

2. Triduum ku czci św. Stanisława Kostki trwać będzie od niedzieli 18 września do wtorku 20 września. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 a w następne dni o godz. 18.00. We wtorek będzie poświęcenie tornistrów uczniów klas I.

3. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas siódmych wraz z ich rodzicami. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie chętnych dzieci i młodzieży do tworzonej scholii parafialnej. Chłopców chcących być ministrantami zapraszam po Mszy świętej do zakrystii (do ks. Grzegorza).

4. W przyszłą niedzielę 18 września po Mszy św. o godz. 9.00 będzie spotkanie młodzieży klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z ich rodzicami, a po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

5. W najbliższy piątek 16 września zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej do salki katechetycznej po Mszy Świętej wieczornej.

6. W najbliższą sobotę zapraszam na spotkanie popielgrzymkowe uczestników Pielgrzymki Zagłębiowskiej. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 a po niej zebranie przy grillu.

7. Od 15-tu lat nasza parafia prowadzi akcję dofinansowania obiadów w szkołach. Korzystają z niej dzieci z rodzin, które nie spełniają kryteriów pomocy oferowanej przez MOPS ale najczęściej z racji choroby nie są w stanie pokryć kosztów szkolnych obiadów, które przeciętnie wynoszą 93 zł miesięcznie. Prosimy o kontakt osoby, które chciałyby wspomóc tę akcję przez comiesięczną wpłatę określonej przez siebie kwoty przez kolejnych 10 miesięcy roku szkolnego. Bliższe informacje można uzyskać u Ewy Klimczyk oraz na stronie parafialnej. Jednocześnie dziękujemy wszystkim anonimowym darczyńcom, który od lat tę akcję finansują.

8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin naszej diecezji zaprasza wszystkich, którym bliskie są wartości rodzinne na Marsz dla Życia i Rodziny. Odbędzie się on pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” w niedzielę 18 września. Rozpocznie się on o godz. 15 przed sosnowiecką Katedrą, przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablotce.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zachęcamy też do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”. Cena 2 zł.

10. Życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Dorota Kozicka lat 74 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 9 Mszy św. od rodziny i znajomych.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież