Maria Krzysztoń

Maria Krzysztoń

 

Pani Maria KRZYSZTOŃ jest katolickim doradcą życia rodzinnego od 1987 roku, kiedy to ukończyła Studium Życia Rodzinnego w Częstochowie. Jest współzałożycielką Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego przy Parafii Św. FLORIANA w Sosnowcu-Zagórzu i pracuje w niej od początku jej zaistnienia.

Zamężna, mąż Zenon - Sakrament małżeństwa zawarty dnia 25.12.1972 r. Matka siedmiorga dzieci: Jarosława, Agaty, Gabriela, Łukasza, Maksymiliana, Dominika i Karoliny. Babcia trzynaściorga wnucząt.

Wraz z małżonkiem Zenonem założyli w parafii św. Floriana Kręgi Rodzin Domowego Kościoła w 1982 r. Dnia 26.10.1996 r. Maria Krzysztoń razem z mężem założyli w Diecezji Sosnowieckiej Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, które następnie Dekretem Biskupa Adama Śmigielskiego zostało przekształcone w Katolickie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej.

Czynnie uczestniczy w życiu Kościoła Parafialnego. Swoją wiarę pogłębia i umacnia w Drodze Neokatechumenalnej.

Zainteresowania: aktywne życie rodzinne, troska o życie każdego poczętego dziecka, prasa katolicka, poradnictwo rodzinne, udział w Stowarzyszeniu Rodzin Wielodzietnych.

Państwo Maria i Zenon Krzysztoniowie na ślubie syna 


 

Maria Mroczka-Marzec (odbiera dyplom ukończenia Studium Życia Rodzinnego od ks. Andrzeja Cieślika)

 

Pani Maria MROCZKA-MARZEC jest Katolickim Doradcą Życia Rodzinnego od 2008 r. Jest mężatką, ma córkę Agnieszkę. Z zawodu jest nauczycielką (mgr polonistyki), od 2006 roku na emeryturze.

O sobie pisze:
Przejście w "stan (zawodowego) spoczynku" wymusiło na mnie zmianę dotychczasowego rytmu życia, a ponieważ nauczyciel to człowiek, który całe życie albo uczy innych, albo uczy ...się (!), przeto podjęłam naukę w dwuletnim studium życia rodzinnego. Początkowo chciałam się "tylko uczyć", ale wiedza - jej zakres i sposób przekazywania - uświadomiły mi, w jak ważny obszar życia dane było mi wkroczyć. Wiele rzeczy "odświeżyłam" w swojej głowie, ale też uświadomiłam sobie, o ilu nigdy nie wiedziałam! Dość szybko zrodziła się we mnie refleksja, że zatrzymać to wszystko wyłącznie dla siebie to grzech i niepowetowana strata społeczna! Gdy więc podczas rozdawania dyplomów zaproponowano mi prowadzenie spotkań z narzeczonymi w poradni nie wahałam się ani chwili. Robię to już drugi rok. Oprócz spotkań w poradni, prowadzę także tzw. „pre-kany”, tj. ogólne spotkania z narzeczonymi przygotowującymi się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Pracuję także jako wolontariuszka w fundacji "Godne Życie" oraz jestem słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Regularnie korzystam z dąbrowskiego „Nemo” (ruch to zdrowie! :) i z zajęć aerobiku. Jednak najważniejszym i najpiękniejszym zajęciem jest czytanie! - Książki, książki i jeszcze raz książki oraz wędrówki po górach - w ten sposób usiłuję ... zatrzymać galopujący czas i smakować urodę świata, który dla nas stworzył Bóg!

 Pani Maria w górach


 

 

 

Małgorzata Szczepanik

 

Pani Małgorzata SZCZEPANIK jest matką czworga dzieci, absolwentką Żeńskiej Szkoły Architektury w Warszawie (1977), mgr pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, oraz pedagogiki religijnej i katechetyki (Ignatianum Sosnowiec 1995). Diecezjalnym Studium Życia Rodzinnego ukończyła w Częstochowie w 1989 r.

Pracę w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego przy Parafii Św. Floriana w Sosnowcu rozpoczęła w 1994 r. i pracuje w niej do chwili obecnej. Praca ta daje jej wiele radości.

Lubi czytać książki, głównie o tematyce religijnej i psychologicznej. Interesuje ją projektowanie wnętrz i ogrodów. Lubi malarstwo ikon.


 

 

Lucyna i Piotr Zimnalowie

 

Pan Piotr ZIMNAL jest Katolickim Doradcą Życia Rodzinnego po Diecezjalnym Studium Życia Rodzinnego w Częstochowie (1987-1989). Żonaty – żona Lucyna - ślub 8 lipca 1972 r. Troje dzieci: Tomasz, Paweł i Katarzyna, siedem wnuków: Franciszek, Łukasz, Bartłomiej, Karol, Jan, Filip i Antoni.Z zawodu inżynier (AGH Kraków 1976), po Technikum Przemysłowo-Pedagogicznym (Kraków 1970).

O sobie pisze:
W katolickim poradnictwie rodzinnym pracuję od stycznia 1990 r. Do pracy w Katolickiej Poradni Życia rodzinnego zachęcili mnie Państwo Urszula i Emil Wąsaczowie. Najpierw pracowałem tylko w Poradni, a po tym jak Pan Emil musiał zrezygnować z prowadzenia Prekan z powodu nadmiaru obowiązków, a później zmiany miejsca zamieszkania, przejąłem po nim ich prowadzenie. W poradnictwie rodzinnym pracuję do chwili obecnej, angażując się głównie w prowadzenie spotkań ogólnych, którymi są właśnie „prekany”. Uważam, że prowadzenie bezpośredniego doradztwa w zakresie przekonania narzeczonych do pożycia małżeńskiego w oparciu o poznanie i uszanowanie naturalnego rytmu płodności lepiej zrealizują doradczynie posiadające oprócz wiedzy, także własne doświadczenia w tym względzie. Niezależnie od tego uważam, że sprawa poznania, uznania i uszanowania naturalnego rytmu płodności w konkretnym małżeństwie, w aspekcie miłości i prokreacji, jest równoważną sprawą mężczyzny - męża i kobiety – żony.

Jako katolicki doradca życia rodzinnego służę i chcę służyć przyszłym małżeństwom i rodzinie, bo jestem i trwam w małżeństwie i w rodzinie, którą uważam za największe dobro na ziemi. Pan Bóg dał nam dzieci, które wspólnie z żoną staraliśmy się wychować w oparciu o sprawdzone od wieków katolickie zasady moralne reprezentowane przez Kościół w którym trwamy.
Nasi synowie weszli w sakramentalne związki małżeńskie i założyli katolickie rodziny, w których przyszły na świat nasze wnuki wnosząc w życie miłość i radość. W małżeństwie doświadczyliśmy i doświadczamy nadal bardzo wiele dobra i dlatego pragniemy, aby wszystkie małżeństwa i rodziny były odpowiedzialne i szczęśliwe.

Zainteresowania: życie rodzinne, fotografia, prasa i książki katolickie, dobry film, biesiady rodzinne, technika, wędrówki po niezbyt wysokich górach.

 Pan Piotr z wnukami i bratem (60-te urodziny)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież