W dniach 09-11 września odbyły się coroczne rekolekcje święte dla Katolickich Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Sosnowieckiej w Koszarawie - Bystra w Domu Zakonnym Braci Mniejszych (Franciszkanie), zorganizowane przez Ks. Grzegorza Kossa - Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin i Panią mgr Agnieszkę Krajniewską - Diecezjalną Instruktorkę Poradnictwa Rodzinnego.

Każde rekolekcje, również te ostatnie, były przez nas oczekiwane. Odbyliśmy ich już wiele i zawsze cieszyliśmy się ze spotkania z rekolekcyjnym Słowem Bożym w oderwaniu od codziennych obowiązków i "starych" kątów. Kierownictwo Wydziału Duszpasterstwa Rodzin zapewniło nam rekolekcjonistę w osobie ks. Piotra Madeja, który przeprowadził nas zręcznie, z pełnym zaangażowaniem i poruszeniem sumień, przez cztery Ewangelie: 


1) Łk,15-32. Miłosierny Ojciec i dwóch synów.

2) J 4,5-42. Rozmowa Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba.

3) Łk 15,1-7. Zagubiona owca.

4) Łk 10,25-37. Miłosierny Samarytanin.

Osobiście odkryłem nowe treści, dotąd jakby przede mną zakryte, w znanych mi przecież fragmentach Ewangelii i za to jestem Księdzu Piotrowi bardzo wdzięczny. Myślę, że inni uczestnicy mieli podobne odczucia.

Nauki rekolekcyjne zostały zakończone cytatem z 1P 4,8: "Przede wszystkim miejcie wytrwałą miłość jedni ku drugim, bo miłość zakrywa wiele grzechów".

Trzeba również podkreślić niezwykły walor miejsca odbycia rekolekcji, bardzo piękne okolice, gościnę, bardzo dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia.  Z tych rekolekcji wywieźliśmy umocnienie naszej wiary, przekonanie, że nasze zaangażowanie na rzecz małżeństwa i rodziny jest doceniane i potrzebne, oraz pogłębienie wzajemnego szacunku i przyjaźni. Warto było być na tych rekolekcjach.

W imieniu własnym i wszystkich uczestników rekolekcji składam serdeczne podziękowania Ks, Grzegorzowi Kossowi i  Agnieszce Krajniewskiej za zorganizowanie rekolekcji.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież