1 października odbyło się kolejne cykliczne spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Sosnowieckiej w siedzibie Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu przy ul. Skautów 1 w Sosnowcu. Było to pierwsze spotkanie po odbytych we wrześniu rekolekcjach w Koszarawie.

Każde takie spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą, którą sprawuje Ks. Grzegorz Koss - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Celami spotkań, również tego były i są: Integracja Doradców, wymiana informacji i doświadczeń o pracy poradnictwa w dekanatach i parafiach  Diecezji, aktualizacja wiedzy, czym zajmuje się Diecezjalna Instruktorka Poradnictwa Rodzinnego wespół z Ks. Dyrektorem Wydziału (nota bene z wykształcenia lekarzem), oraz przekazanie ustaleń - wytycznych do dalszej pracy.

Tym razem Kierownictwo zgotowało nam niespodziankę w postaci zaproszenia Pani dr Ewy Porady - Archidiecezjalnej Instruktorki Poradnictwa Rodzinnego Archidiecezji Katowickiej. Mieliśmy okazję zapoznać się z "pierwszej ręki" ze sposobem realizacji poradnictwa rodzinnego w sąsiedniej Archidiecezji Katowickiej o bogatym doświadczeniu. Rzeczowa i zwięzła prezentacja Pani Ewy bardzo nas ubogaciła i jednocześnie zainspirowała do podjęcia dalszych wysiłków w kierunku zwiększenia aktywizacji naszych spotkań z narzeczonymi. Serdecznie za to dziękujemy.

Na zakończenie chciałbym zaznaczyć ważne wydarzenie z tego spotkania, jakim było wspólne, jak rodzinne, obchodzenie jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego Barbary i Stefana Bruździak. Pani Basia jest aktywną katolicką Doradczynią naszego Zespołu. Było modlitewne podziękowanie, życzenia, śpiew i pyszne ciasto. Następne spotkanie jest zaplanowane na 3 grudnia 2016 na godz. 10.00.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież