1 kwietnia odbyło się cykliczne spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego) Diecezji Sosnowieckiej w siedzibie Centrum Służby Rodzinie i Życiu, które znajduje się przy ul. Skautów 1. Te odbywające się co dwa miesiące spotkania, to bardzo ważne ogniwo życia i funkcjonowania katolickiego poradnictwa w Diecezji.

Katoliccy Doradcy pracujący w całej Diecezji przyjeżdżają, aby we wspólnocie wymienić informacje, zdać sprawozdanie, rozliczyć się, posłuchać nowych  relacji Pani mgr Agnieszki Krajniewskiej, która pełni odpowiedzialną funkcję Instruktorki Diecezjalnej. Jak zawsze spotkanie rozpoczyna  się Mszą Świętą sprawowaną przez naszego Szefa Ks. dr Grzegorza Kossa - Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Kazanie na tej Mszy zawsze nawiązuje do Ewangelii dnia i wysnuwa wnioski dla KDŻR. Naszym zadaniem jest odważne głoszenie Jezusowej Nauki o małżeństwie i rodzinie.

Po Mszy Św. zebrani KDŻR wymieniali się swoimi doświadczeniami z pracy w aspekcie aktywizacji narzeczonych w spotkaniu z nimi w swoich rejonach. Wszyscy są zgodni, że nasza praca jest bardzo potrzebna, że wymaga od nas ciągłego doskonalenia się, a nade wszystko zawierzenia się w tym co robimy Panu Jezusowi i Matce Bożej.

Dziękując za owocne spotkanie serdecznie wszystkich pozdrawiam: Piotr Zimnal - Katolicki Doradca ŻR Dekanatu Św. Jadwigi Śląskiej w Sosnowcu.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież