3 czerwca o godzinie 10.00 odbyło się kolejne cykliczne spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego (KDŻR) Diecezji  Sosnowieckiej w siedzibie Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu przy ul. Skautów 1 przy Kościele NPNMP w Sosnowcu na Sielcu.

Trzeba w tym miejscu wyjaśnić, że Wydział Duszpasterstwa Rodzin, którego Dyrektorem jest Ks. dr Grzegorz Koss, ma pieczę na funkcjonowaniem Katolickich Poradni Życia Rodzinnego w naszej Sosnowieckiej Diecezji. Cykliczne wyznaczone spotkania mają miejsce co dwa miesiące. Mają one za zadanie formację duchową, co odbywa się na Mszy Świętej z homilią, wymianę informacji z przekazem nowych obowiązujących w Kościele Powszechnym, oraz dyskusję nad problemami w poradnictwie. Ks. Dyrektor podzielił się z nami informacjami, jakie przywiózł z krajowego spotkania duszpasterzy poradnictwa rodzinnego. Zaznaczył, że wiele uwagi i troski poświęca Kościół problemom małżeństw i związków niesakramentalnych.

Mottem głównym spotkania były dwa przekazy, które zabraliśmy z sobą: 1) Pierwszym przekazem ma być troska każdego Katolickiego Doradcy Życia Rodzinnego nad nieustannym budowaniem osobistej więzi z Panem Jezusem. i 2) Katolicki Doradca Życia Rodzinnego musi z wielką pokorą i szacunkiem stawać przed każdym człowiekiem i każdą parą narzeczonych, przychodzącą do Poradni, cierpliwie ich wysłuchać a porad zgodnych z nauczaniem Kościoła udzielać z miłością. Zawsze na zakończenie stwierdzamy, że te spotkania są bardzo potrzebne.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież