16 grudnia w Centrum Służby Rodzinie i Życiu Diecezji Sosnowieckiej odbyło się ostatnie w tym roku cykliczne spotkanie KDŻR. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą którą sprawowali: Ks. Grzegorz Koss - Dyrektor Wydziału w intencji naszej chorej koleżanki oczekującej na operację, oraz Ks. Dawid Kuczek - Z-ca Dyrektora Wydziału w naszej intencji.

Kazanie wygłosił Ks. Dawid Kuczek. Po Mszy świętej odbyło się spotkanie robocze na którym Ks. Grzegorz Koss, oraz Pani mgr Agnieszka Krajniewska - diecezjalna Instruktorka Rodzin, przekazali nam aktualności dotyczące spraw katolickiego poradnictwa rodzinnego z zaakcentowaniem naszej - KDŻR, roli posługi w duchu wiary, miłości i szacunku do głównie narzeczonych przychodzących do poradni. Nakreślony też został plan naszych spotkań i rekolekcji duchowych w przyszłym 2018 roku. Pewną nowością okazały się wręczone nam "Karty formacji Doradcy Życia Rodzinnego" na rok 2018, które mają odzwierciedlać nasze uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych i rekolekcjach dla nas organizowanych, co przyjęliśmy ze zrozumieniem. Ucieszył nas też zestaw dziewięciu broszur przygotowany bardzo starannie i wydany wysiłkiem kilku diecezji, w tym naszej. Teraz będziemy mogli rozdać parom narzeczonych te broszury na spotkaniach ogólnych - PREKANACH, omówić je i zachęcić do głębszego poruszenia wybranych tematów na spotkaniach indywidualnych z KDŻR. To dla nas bardzo dobre wsparcie i ujednolicenie tematyczne. Tymi broszurami są:

1) Czystość i dar miłości.
2) Tak dla życia.
3) Naturalne planowanie rodziny.
4) Kryzys małżeński.
5) Karmienie piersią.
6) Naprotechnologia.
7) Zapłodnienie in vitro.
8) Strata nienarodzonego.
9) Adopcja.

Obecność doradcy KDŻR na każdym cyklicznym spotkaniu jest nieodzowna.

Ponieważ było to ostatnie spotkanie w tym 2017 roku więc złożyliśmy sobie wzajemnie życzenie bożego błogosławieństwa i opieki potrzebnej do jak najlepszego wypełnienia powierzonej misji.

 

 

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież