To już historia! Oczekiwane jak zawsze przez Katolickich Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Sosnowieckiej Rekolekcje odbyły się w dniach 14-16.09.2018 w domu Rekolekcyjnym Sióstr Jadwiżanek w Bystrej koło Bielska Białej.

Obecność była wysoka bo około 95 procentowa. Rekolekcje zorganizował Ks. Grzegorz Koss – Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej we współdziałaniu z Diecezjalną Instruktorką Życia Rodzinnego Panią mgr Agnieszką Krajniewską. Ks. Dyrektor zaprosił do głoszenia nauk rekolekcyjnych Ks. Stanisława Kołakowskiego, z czego wszyscy uczestnicy bardzo się ucieszyli, bo w poprzednich latach był on również przez te prawie trzy dni naszym duchowym przewodnikiem.

Dom Rekolekcyjny Sióstr Jadwiżanek przywitał nas gościnnością, bardzo dobrym zakwaterowaniem, wspaniałą kuchnią, pięknym zielonym i ukwieconym ogrodem ze stacjami Drogi Krzyżowej, a nade wszystko pojemną Kaplicą z Najświętszym Sakramentem, gdzie mogliśmy uczestniczyć we Mszach Świętych, adoracjach Najświętszego Sakramentu i przebywać na indywidualnej modlitwie.

W domu Rekolekcyjnym była też obszerna sala (świetlica) z widokiem na piękną przyrodę z górami w tle, w której Ks. Stanisław Rekolekcjonista głosił nam nauki i przybliżał treści Pisma Świętego, a także czytał „Pana Wołodyjowskiego” Henryka Sienkiewicza, co nas szczególnie cieszyło, bo robił to z nieukrywaną lubością.

Czas mijał nam bardzo szybko, bo był doskonale zorganizowany i w dużej mierze wypełniony oczekiwanymi przez nas treściami duchowymi. Pierwsza połowa spędzonego wspólnie czasu była trudna, bo Rekolekcjonista zarządził ciszę, ale choć nie bez trudu, daliśmy radę!

Przebywanie w gronie Ludzi – Przyjaciół, których łączy jeden Cel – Bóg Jezus Chrystus i jak najlepsza służba w posłudze KDŻR bliźnim w przygotowaniu się do Sakramentu Małżeństwa i do życia w małżeństwie i rodzinie to wielka rzecz i wielkie dobro.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te rekolekcje mogły się tak pięknie odbyć. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Księdza Stanisława Kołakowskiego, bo dawał nam siebie bez reszty.

Po tych Rekolekcjach mamy nowy zapał, aby dalej siać, bo żniwo jest wielkie a więc i robotników potrzeba wielu.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież