W sobotę 13 października odbyło się kolejne spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego (KDŻR) Diecezji Sosnowieckiej w siedzibie Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu przy ul. Skautów 1 w Sosnowcu.

Tym razem spotkanie rozpoczęło się wykładem Pani mgr Teresy Tabor (psycholog, psychoterapeuta, instruktor Modelu Creightona i naprotechnologii), w którym przedstawiła przybyłym na spotkanie Katolickim Doradcom Życia Rodzinnego czym jest naprotechnologia (NPT) i jak wielkie ma znaczenie w naturalnym leczeniu niepłodności pary małżeńskiej. Jak zaznaczyła wykładowczyni, w Polsce problem niepłodności dotyka co piątą parę małżeńską. Pary małżeńskie dotknięte taką przypadłością udają się często do lekarzy, a ci zazwyczaj nakłaniają do zapłodnienie in vitro, co dla wierzących staje się wielkim problemem moralnym z przyczyn szacunku do każdego poczętego życia ludzkiego. Poddanie się naprotechnologii daje dużą szansę na naturalne rozwiązanie problemu niepłodności i na poczęcie dziecka. Zainteresowanych wykładowczyni odsyła najpierw do strony internetowej www.naprotechnology.pl, gdzie znajdziemy więcej informacji na temat naprotechnologii, a następnie do strony: www.fccp.pl, gdzie można znaleźć listę instruktorów oraz lekarzy. Wykład wyjaśnił nam wiele! Jesteśmy wdzięczni Pani Teresie, że znalazła dla nas czas.

Po wykładzie odbyła się Msza Święta, którą w naszej intencji sprawowali Ks. Grzegorz Koss i Ks. Dawid Kuczek, który wygłosił do nas krótkie kazanie na bazie Ewangelii dnia Łk 11,27-28. Po Mszy Świętej odbyła się część informacyjna poprowadzona przez Ks. Dyrektora Grzegorza Kossa przy kawie i bardzo dobrym cieście przygotowanym przez jedną z doradczyń. Nie zabrakło też jabłek przywiezionych z krańców Diecezji. Następne spotkanie mamy 08.XII.2018 o godzinie 10.00.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież