8 czerwca odbyło się cykliczne spotkanie Katolickich Doradców Życia Rodzinnego (KDŻR) Diecezji Sosnowieckiej. Tym razem spotkaniu przewodniczył Ks. Dawid Kuczek - Z-ca Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin pod nieobecność Ks. Grzegorza Kossa, który w tym czasie "Opiekował się " festynem diecezjalnym dla Rodzin.

Najważniejsze myśli z kazania Ks. Dawida, to:
Jezus mówi do mnie dzisiaj.
Ty pójdź za mną a nie oglądaj się na innych.
Trzeba zawsze starać się stawać w prawdzie.
Nie wolno zniechęcać się trudnościami czy przeciwnościami losu, ale zawsze szukać zamysłu Bożego, bo Pan Bóg może z tych trudności wyprowadzić jeszcze większe dobro przez nas, na wzór św. Pawła Apostoła.

Po Mszy Świętej Diecezjalna Instruktorka Rodzin, pani mgr Agnieszka Krajniewska wespół z Ks. Dawidem przeprowadzili "gorący" aktualne temat, którym grają ludzie odrzucający Boga, a mianowicie: "Stop seksualizacji dzieci i młodzieży". Wszyscy zgodziliśmy się z tym, że musimy robić wszystko z Bożą pomocą, aby zahamować napływ obcej chrześcijańskiej kulturze i tradycji ideologii gender, aby ochronić przed systemową deprawacją nasze dzieci i naszą młodzież.

Na zakończenie Ks. Dawid podał uzgodniony przez ks. Dyrektora Grzegorza Kossa termin i miejsce naszych corocznych rekolekcji: Są one zaplanowane na 13-15.IX.2019 w Bystrej k. Bielska Białej. Wszyscy KDŻR proszeni są o potwierdzenie udziału w rekolekcjach do końca sierpnia w Centrum SRiŻ (telefonicznie, lub drogą e-mail) z zaznaczeniem transportu: "bus" lub "prywatnie" (ważne). Ks. Dawid zachęcił ponadto uczestników spotkania do wzięcia udziału w "Marszu Życia" 16.06.2019, który wyruszy od Kościoła św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu o godz 14.45 i przejdzie ulicami osiedli na Plac Papieski.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież