W dniach 05-07.09.2014 odbyły się oczekiwane rekolekcje święte dla Katolickich Doradców Życia Rodzinnego Diecezji Sosnowieckiej w Domu Rekolekcyjnym "Nazaret" przy Parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej koło Bielska Białej.

Rekolekcje zorganizowali Ks. Grzegorz Koss - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej, oraz mgr Agnieszka Krajniewska - Diecezjalna Instruktorka Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego. Ojcem Duchowym Rekolekcji był ks. Mirosław Jadłosz, który wygłosił do nas nauki rekolekcyjne. Skupiały się one wokół tematyki Kazania Pana Jezusa na Górze i były dla nas szczególnie wrażliwe i odkrywcze, do czego przyznawaliśmy się w naszych świadectwach. Na uwagę zasługuje bogate doświadczenie wiary ks. Mirosława Jadłosza wynikające z faktu dziesięcioletniego pobytu w Ziemi Świętej, czemu dawał wyraz w głoszonych naukach. 

Czas szybko nam przeminął na intensywnym przeżywaniu religijnych treści, jakie przekazywał nam ks. Mirosław zarówno w czasie osobnych konferencji, jak i podczas kazań na Mszach świętych. Dzień rozpoczynał się recytowaną wspólnie jutrznią, która wspaniale wprowadzała nas w modlitewny nastrój rekolekcyjnego dnia i przygotowywała do dalszych zajęć. Był czas na modlitwy indywidualne, spowiedź świętą, rozmowy w grupach przy kawie. Można też było w przerwie miedzy kolejnymi punktami programu wyjść na spacer i podziwiać piękno Beskidów. Jednoczył nas także wspólny stół przy posiłkach i obiadach, pełen nie tylko smacznych i sytych potraw, ale także wzajemnej serdecznej życzliwości.  Nie sposób nie wspomnieć niezwykłej wręcz serdeczności i gościnności, jakiej doznawaliśmy od ks. proboszcza Kanonika Tadeusza Krzyżaka.

Ani się obejrzeliśmy, a już był koniec rekolekcyjnych przeżyć. Umocnieni na duchu i pełni nowego zapału do dalszej pracy na polu troski o małżeństwo i rodzinę wróciliśmy do Sosnowca, skąd każdy we własnym zakresie dostawał się do miejsca swego zamieszkania, nieraz odległego jak Wolbrom, Olkusz, Klucze. Każde odbyte rekolekcje były nam bardzo potrzebne i te również. Dziękujemy Bożej Opatrzności za ich odbycie, dziękujemy Organizatorom i dziękujemy ks. Mirosławowi za wielkie zaangażowanie i przekazane rekolekcyjne treści oraz odprawione Msze Święte.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież