W naszej Parafii stale coś się dzieje. W ostatnich dniach prowadzono m.in. prace związane z malowaniem prezbiterium oraz remontem mieszkania śp. ks. Lucjana.

Przed Świętami Wielkanocnymi pomalowane zostały ściany w ołtarzach bocznych. Teraz przystąpiono do pomalowania ściany ołtarza głównego, co jest sprawą wymagającą wielkiej ostrożności z uwagi na dbałość o nieuszkodzenie cennych fresków. Przystąpiono też do pomalowania odświeżającego wsporników nośnych. Już widać efekt tych prac, które nadają naszej świątyni nowego blasku.

Wszyscy pamiętamy i ze czcią wspominamy śp. ks. Lucjana Kaczora, który 13 lutego 2017r odszedł od nas do Pana. Mieszkanie, które po nim pozostało przez ok. dwa miesiące stało puste przez szacunek do zmarłego. Teraz, decyzją Ks. Prałata Stefana Wyporskiego - naszego Proboszcza, przystąpiono do jego generalnego remontu z przeznaczeniem dla ewentualnego nowego lokatora. Prac remontowych podjęli się nasi parafianie, doskonali fachowcy z różnych branż budowlanych. Efekt ich prac udokumentowałem zamieszczonymi niżej zdjęciami.

Wszystkim, nie wymienionym z imienia i nazwiska, którzy aktualnie pracują i wcześniej przy remontach pracowali, a których efekt pracy pokazują zdjęcia, składamy tą droga serdeczne Bóg zapłać. Parafia jest Wam bardzo wdzięczna!

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież