Trwa dobra passa pogodowa, więc trzeba ją wykorzystać do kontynuacji prac przy naszym kościele. Prowadzone są więc w dalszym ciągu prace związane z renowacją zabrudzonych i porysowanych blatów ławek kościelnych.

Prace te nie mogą być wykonywane wewnątrz kościoła ze względu na powstawanie przy frezowaniu powierzchni blatów dużej ilości drobnego pyłu drewnianego. Dlatego też poszczególne ławki trzeba zdemontować i przetransportować na zewnątrz, gdzie takie prace mogą być swobodnie wykonywane. Oczywiście po wykonaniu frezowania powierzchni blatów i ich przeczyszczeniu, oraz pomalowaniu ławki te trzeba na powrót przewieźć do kościoła i ponowne ustawić oraz zamocować. Jest więc przy tej "operacji" sporo pracy, którą społecznie wykonują nasi ofiarni Parafianie, za co im serdecznie dziękujemy, bo efekty ich pracy są dla wszystkich chodzących do Kościoła zauważalne.

Niezależnie od tego mogliśmy zaobserwować aktywną pracę ks. Marcina Słodczyka przy wykonywaniu dekoracji w kościele poświęconej 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gwoli ścisłości tę jego artystyczną aktywność zauważyliśmy także przy innych pięknych, pomysłowych i bogatych w przekaz treściowy dekoracjach. Serdecznie mu za to dziękujemy.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież