Po ponad miesięcznej wytężonej pracy zakończony został remont dachu naszego kościoła. Bogu niech będą za to dzięki, bo było to duże, jak na naszą Parafię, przedsięwzięcie.

Ostatnim, choć niewidocznym elementem remontu było oczyszczenie świetlika, zabezpieczenie go specjalnymi farbami konserwującymi i nałożenie drugiej warstwy w celu jego ocieplenia i zabezpieczenia.

Cała inwestycja była konieczna z uwagi na naturalne zużycie poprzedniego pokrycia dachowego, które wytrzymało trzydzieści lat, ale już od dłuższego czasu nie zapewniało szczelności przed opadami atmosferycznymi nie mówiąc o stratach cieplnych. Przy okazji nowego poszycia dachowego wykonano nowe ocieplenie całego dachu. Na stronie internetowej naszej parafii na bieżąco pokazywaliśmy postęp prac. Widać na nich m.in. jak duże ilości materiałów izolacyjnych znalazły się na dachu pod nową blachą aluminiową.

Cieszymy się, że wynajęta przez ks. Proboszcza firma okazała się być sprawną organizacyjnie, rzetelną, odpowiedzialną i dbającą o ład i porządek na miejscu pracy, tak iż wielu Parafian nawet nie zauważyło, że na dachu kościoła przebiegają tak poważne prace. O rzetelności i odpowiedzialności tej firmy świadczy także bezkonfliktowy i bezawaryjny demontaż i ponowny montaż ogniw fotowoltaicznych, który bardzo sprawnie przeprowadziła.

Dziękujemy też Bożej Opatrzności za to, że obyło się przy tej pracy bez żadnego wypadku, a także że towarzyszyła jej sprzyjająca pogoda.

Teraz pozostaje ruch z naszej - Parafian, strony, abyśmy się zmobilizowali i pomogli Księdzu Proboszczowi naszą ofiarnością spłacić zaciągnięty dług.

foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież