1. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Polikarpa.

2. Przypominamy, że podobnie jak w latach ubiegłych, organizacja kościelna Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. W naszej parafii taki sprzęt przynieść na plac za kościołem do czwartku 21 lutego włącznie do godz. 12.00, zachęcamy. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą w tym roku na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Mirosława z racji zbliżających się jego imienin. Ks. Mirosław prosi o nieskładanie kwiatów i upominków z racji jego imienin, w to miejsce, kto zechce, będzie mógł złożyć datek z przeznaczeniem na wypoczynek wakacyjny dla dzieci z ubogich rodzin, który organizuje pani katechetka Agnieszka Furtacz. W ubiegłym roku ks. Mirosław przekazał 740 zł.

4. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. W związku z kolejnym włamaniem do kościoła, do czasu zainstalowania monitoringu drzwi zewnętrzne wejściowe do świątyni będą w ciągu dnia zamknięte.

6. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

7. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

8. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
- śp. Janina Łuś lat 80 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 5 Mszy św. od mieszkańców bloku
BMC 44.
- za śp. Jerzego Szymańskiego będzie odprawionych 6 Mszy św. od mieszkańców bloku Kisielewskiego 5.
            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież