1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej będą odprawiane w piątki według planu:
- o godz. 16.30 dla dzieci
- o godz. 17.15 dla dorosłych.
Nabożeństwo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będzie w niedziele o godz. 17.30.

4. Jutro obchodzimy święto św. Kazimierza, natomiast w piątek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po Mszy św. wieczornej w tym dniu odbędzie się spotkanie Straży Honorowej Najśw. Serca P. Jezusa.

6. Floriański Wieczór Uwielbienia będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę 10 marca o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie o zapobieganiu chorobom.

8. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w środę 6 marca (Popielec) po Mszy św. wieczornej.

9. Dyrekcja i nauczyciele Szk. Podst. nr 40 serdecznie zapraszają na DZIEŃ OTWARTY w dniu 5 marca we wtorek o godz. 16.00. Od 1 do 11 marca trwają zapisy do klasy I na rok szkolny 2019/2020.

10. Parafian zachęcamy do korzystania z możliwości wspólnego spotkania w naszej parafialnej kawiarence w budynku katechetycznym.

11. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej oraz do zakupu naszej parafialnej gazetki „Ziarno”.

12. Wszystkim życzymy miłego wypoczynku niedzielnego i na cały tydzień - Szczęść Boże.

13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
- śp. Alina Kika lat 66 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu oraz 3 Msze św. od rodziny.
- śp. Wanda Orlicka lat 81 z osiedla BMC. W jej intencji będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu, 2 Msze św. od rodziny oraz 8 Mszy św. od mieszkańców bloku BMC 32.
           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Stefan Wyporski – Proboszcz
Parafii św. Floriana w Sosnowcu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież