Parafialny Oddział Akcji Katolickiej działający w naszej Parafii, jak co roku przygotował oraz przeprowadził wspaniałe spotkanie dzieci w wieku do 10 lat ze św. Mikołajem, które odbyło się w dniu 06 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 40.

Akcja Katolicka ma już spore doświadczenie w przeprowadzaniu takich spotkań i co bardzo ważne ma także ochotne poparcie Księdza Proboszcza Stefana Wyporskiego i Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 40. Było wiele zabiegów i trudu, aby to spotkanie mogło się odbyć (zbiórka pieniędzy przed kościołem, zakup prezentów, przygotowanie paczek, rozprowadzenie biletów, transport, dekoracja sali, nagłośnienie, logistyka, przygotowanie i wydawanie napojów, obsługa w szatni, artystyczne kolorowe malowanie licznych dziecięcych twarzy i posprzątanie po spotkaniu).

Rozprowadzono 170 biletów-zaproszeń i praktycznie tyle dzieci z rodzicami lub opiekunami pojawiło się na spotkaniu ze świętym Mikołajem, który jak co roku nie zawiódł dzieci i przybył, aby się z nimi spotkać, za co serdecznie mu dziękujemy. Spotkanie otworzyli pan Tadeusz Sokołowski - Prezes POAK oraz Ksiądz Proboszcz Stefan Wyporski wraz z panią Anitą Zgodą - V-ce Dyrektorką Szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 a zakończyło ok. godziny 18.30. Wodzirejem był niezrównany Ryszard Będkowski, który co roku znajduje czas, aby przyjechać do nas nawet z zagranicy, aby zrealizować to, w czym jest najlepszy, a dzieci były za nim jak za mamą.

Stronę wokalną pielęgnowała ze znakomitym skutkiem pani Agnieszka Furtacz. Wiele osób z Akcji Katolickiej i nie tylko zaangażowało się w przygotowanie i przeprowadzenie tego dużego przedsięwzięcia, ale warto było, bo nie tylko dzieci były radosne i zadowolone, co także pokazują poniższe zdjęcia.  Wszystkim, którzy przyczynili się do dania choćby odrobiny radości dzieciom, mówimy: Bóg Wam zapłać dobrzy ludzie!

foto: Piotr Zimnal

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież