1 kwietnia w kaplicy Domu Księży Emerytów w Będzinie odbył się wielkopostny dzień skupienia członków Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej. Mszy świętej przewodniczył ks. Biskup Grzegorz Kaszak, a dalszą część spotkania poprowadził ks. Stanisław Kołakowski.

W słowach homilii ks. Biskup zachęcał do podjęcia praktyki pierwszych sobót miesiąca przypominając, jakie warunki należy spełnić, aby dobrze i owocnie wypełnić tę praktykę. Są to przystąpienie do Spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, odmówienie jednej części Różańca, oraz piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi. Przeżywany obecnie jubileusz 100-lecia objawień fatimskich jest rzeczywiście dobrą okazją do podjęcia postanowienia wypełnienia prośby, którą skierowała do nas Matka Boża.

W czasie drugiej części spotkania w trakcie dwóch konferencji ks. Stanisława Kołakowskiego rozmyślaliśmy natomiast nad aktem stworzenia świata oraz jego naprawy, jaka stała się niezbędna po grzechu pierworodnym. Usłyszane słowo zwróciło naszą uwagę na sprawy, które umykają nam w pośpiechu codzienności.

foto: Jarosław Ciszek

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież