W przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata czyli patronalnego święta Akcji Katolickiej jej członkowie spotkali się na uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu.

Spotkanie odbyło się w 22 rocznicę powstania Stowarzyszenia w naszej Diecezji. Biskup Grzegorz podkreślał, że przez te wszystkie lata Akcja Katolicka w sposób bardzo dobry wypełniała zadanie współpracy z hierarchią kościelną co znalazło odzwierciedlenie w licznie podejmowanych w tym czasie inicjatywach.

W słowach homilii Biskup Grzegorz zachęcał, aby w przyszłym roku podjąć zadania związane ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednocześnie dziękował członkom Akcji Katolickiej za jednoznaczne wyrażenie miłości i przywiązania do naszego narodu poprzez m.in. udział w niedawnym Marszu Niepodległości. Słowa zachęty naszego Pasterza są dla nas bardzo ważne, bo jak pokazały ostatnie dni prawda potrafi być boleśnie zagłuszana i wykpiona. Mamy nadzieję, że dzięki stałej formacji i regularnego korzystania z Sakramentów nie braknie nam nigdy odwagi, aby prawdy bronić i głosić ją w świecie.

foto: Piotr Zimnal

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież