6 grudnia Akcja Katolicka naszej Parafii zorganizowała spotkanie dzieci ze św. Mikołajem w Szkole Podstawowej Nr 40 w Sosnowcu. Jest już zwyczajem, że takie spotkanie odbywa się corocznie i stało się już tradycją.

Choć wspólna zabawa trwała kilka godzin, to jej przygotowanie poprzedziło wiele etapów. Inicjatywa wychodzi od Akcji Katolickiej, której szefuje Tadeusz Sokołowski. Ks. Proboszcz Stefan Wyporski wyraził zgodę na przeprowadzenie zbiórki przed kościołem, a Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 40 na udostępnienie sali gimnastycznej i szatni.

Najważniejszy jest oczywiście św. Mikołaj, w którego postać od lat wciela się z aktorskim kunsztem i zaangażowaniem Władysław Dyrda. Nie byłoby tego spotkania w takiej formie, gdyby nie osoba Wodzireja, którą też od lat profesjonalnie i ochotnie realizuje Ryszard Bendkowski. Trzeba by było wymienić jeszcze wiele innych osób, które przyłożyły swoje serce i ręce do tego, aby nasze dzieci mogły zaznać tak radosnych i miłych chwil. Ne sposób jednak tego uczynić wprost, bo każda złotówka wrzucona do wystawionych skarbon przez kwestionariuszy z Akcji Katolickiej pozostała anonimowa. Dziękujemy więc wszystkim, którzy nie przeszli obok nich obojętnie. Dziękujemy także Związkowi Zawodowemu NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" Huty KATOWICE, Klubowi "BAKCYL" przy SM  "HUTNIK", oraz Radnemu Miejskiemu Tadeuszowi Sokołowskiemu za finansowe wsparcie. Dzięki pozyskanym w ten sposób środkom możliwym było dokonanie odpowiednich zakupów do paczek i opłacenie nagłośnienia.

Dzieci bawiły się znakomicie, a całość wydarzenia została uwieczniona na zdjęciach, które zamieszczamy niżej. Akcja Katolicka cieszy się z tego, że po raz kolejny mogła się przyczynić do radosnej integracji naszej parafialnej wspólnoty i to nie tylko dzieci.


foto: Piotr Zimnal

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież